Kayseri Haberi: Kayseri'de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladı

Kayseri'de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladı

Kayseri'de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladı

CUMHURİYET Bayramı kutlamaları Kayseri'de Atatürk heykeline çelenk sunulmasıyla başladı. Törene il protokolü ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Cumhuriyet meydanındaki tören alanında yapılan törende Vali Süleyman Kamçı, ardından Garnizon Komutanı Hava Tuggeneral Ercan Teke ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik anıta çelenk koyup saygı duruşunda bulundu. Vali Süleyman Kamçı burada gazetecilere yaptığı açıklamada şöyle dedi:
''Tören yönetmeliği Resmi Gazete'de yayınladı. Buna göre Garnizon Komutanlığı çelengi konulmayacaktı. Ancak, İçişleri Bakanlığımızın talimatı ile Jandarmanın Garnizon Komutanı olduğu yerlerde iki çelenk uygulaması var. Söz gelimi ilçelerimizde jandarma komutanlarımız, garnizon komutanlığı görevini üstlenmişler. Orada kaymakam ve belediye başkanı çelenk koyacak. Jandarmanın garnizon komutanı olmadığı yerlerde bayramlara özgü bakanlığımızın emri ile üçlü çelenk ve üçlü tebrik kabul ve kutlama programlarımız devam edecek. Bu açıklama ile yanlış yorumlamayasınız diye yapmış oldum.''   

DHA

Loading...