Sözcü Plus Giriş

– KAYSERİ’de, uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla yargılanan Osman Bayram 10 yıl 5 ay, Muhammet Yıldız ise 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Olay, 29 Eylül 2015’te meydana geldi. Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin başlattığı operasyon kapsamında, iddiaya göre çeşitli kişilere uyuşturucu sattıkları iddiası ile Osman Bayram (40) ile Muhammet Yıldız’ı (30) gözaltına alındı. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan Bayram ve Yıldız, tutuklanarak cezaevine konuldu. 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanıklar Osman Bayram ile Muhammet Yıldız hazır bulundu. Duruşmada sözleri sorulan Osman Bayram, “Kesinlikle uyuşturucu madde satmadım. Takdir mahkemenizin” ifadelerini kullandı. Tutuklu sanık Muhammet Yıldız ise, “Ben uyuşturucu satmadım. Sadece kullandım. Uyuşturucu kullandığım için de pişmanım” dedi.
Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Osman Bayram’a 10 yıl 5 ay hapis, bin 240 TL de adli para cezası, sanık Muhammet Yıldız’a ise, 8 yıl 4 ay hapis, bin lira da adli para cezası verdi.

DHA