Sözcü Plus Giriş

KAYSERİ’de pazar günü son yolculuğuna uğurlanan şehit jandarma uzman çavuş Arda Şen’in, ağabeyine "Şehit olursam evin önünde mehter çaldırın" vasiyeti yerine getirildi.
Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde PKK'lı teröristlerle girilen silahlı çatışmada şehit olan ve memleketi Pınarbaşı İlçesi'nde toprağa verilen uzman çavuş Arda Şen'in, ağabeyi Şamil Şen’e "Ben şehit olacağım, şehit olursam evin önünde mehter çaldırın" diye vasiyette bulunduğu ortaya çıktı. Yakınları cenaze töreni sırasında bu vasiyeti Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş'a ileterek, yerine getirilmesi için yardım istedi.
Belediye Başkanı Dursun Ataş, Ankara’dan bulduğu Mehter-i Şahane ekibini şehidin baba ocağı olan Pınarbaşı İlçesi Malak Mahallesi’ne getirtti. Mehteran takımı şehit Şen’in baba ocağında gün boyu mehter çaldı.
Şehit uzman çavuş  Şen’in vasiyette bulunduğu ağabeyi Şamil yaptığı açıklamada, "Kardeşim Arda İstanbul’a yanımıza geldiği zaman 'Ağabey çatışmada şehit olursam sizde evin önünde 3 gün boyunca mehter çaldırın' demişti. Biz de Pınarbaşı Belediye Başkanımız Dursun Ataş’a durumu ilettik. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Kardeşim asker doğdu, asker öldü. Devamlı bana 'Ağabey ben şehit olacağım' derdi. Allah geride kalanlara sağlık versin" dedi.
Pınarbaşı Belediye Başkanı dursun Ataş da "Arda bizim evladımız. Son arzusunu yerine getireceğiz. Bu vesile ile tüm şehitlerime Allah’tan rahmet diliyorum. Allah geride kalanlarına sabırlar versin" diye konuştu.
Şehidin babası Hayrettin Şen "Vatan, millet sağ olsun" derken, annesi Fatma Şen de, "Allah devletimize zeval vermesin. Kalanlara sağlık versin. Vasiyetini kardeşine söylemiş. Bize söylememişti. Bugün de yerine getiriliyor. Allah herkesten razı olsun" diye konuştu.

DHA