İstanbul Haberi: Kazada ölen annekız son yolculuklarına birlikte uğurlandı

Kazada ölen annekız son yolculuklarına birlikte uğurlandı

Kazada ölen annekız son yolculuklarına birlikte uğurlandı

İbrahim AKTÜRKSüleyman KAYA/İSTANBUL,(DHA) Bayrampaşa'da dün akşam O-3 Karayolu'nda yolun karşısına geçmeye çalışırken otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden 45 yaşındaki Maber Yıldız ve 9 yaşındaki kızı ilköğretim okulu öğrencisi Zehra Yıldız, son yolculuklarına uğurlandı.

Bayrampaşa Merkez Camii'nde ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazına Yıldız ailesi ve yakınlarının yanı sıra, kazada ölen ilköğretim okulu öğrencisi Zehra Yıldız'ın öğretmenleri katıldı.

ALIŞVERİŞ MERKEZİNDEN DÖNÜYORLARDI

Taziyeleri cami avlusunda kabul eden Maber Yıldız'ın eşi ve Zehra Yıldızın babası Şahin Yıldız, kazadan önce kızı ve eşiyle evlerinin yakınındaki alışveriş merkezine gittiklerini anlattı. Olayı anlatırken gözyaşlarını tutamayan baba Yıldız, “Alışveriş merkezinde beraberdik. Biraz daha gezmek istediler. Ben ayrıldım. Onlar da metroya binip geleceklerdi. Kaza nasıl oldu, onu bilemiyorum diye konuştu.

 

ZEHRA'NIN ÖĞRETMENLERİ CENAZEYE GELDİ

Cenazeye gelen Zehra Yıldız'ın öğretmenlerinden Mustafa Tokgöz de acı olayı bugün sınıfa girdiğinde öğrendiğini anlattı. Tokgöz, “Bugün ilk dersim onların sınıfındaydı. Zehra'yı göremedim. Arkadaşları onun vefat ettiğini söyledi. Nutkum tutuldu. Hemen çıkıp cenazeye geldik. Dersteydim şuan ve derste olması gerekiyordu. Pırıl pırıl bir öğrencimizdi dedi. Zehra'nın sınıf öğretmeni Desi Bulut ise, “Derse girecektim, sıra boş. Olayı öğrendiğimde şok oldum. Dersleri gayet iyiydi. Arkadaşları da şokta, biz de dedi.

Cenaze namazının kılınmasının ardından Anne Maber Yıldız ve kızı Zehra Yıldız'ın cenazeleri defnedilmek üzere Cebeci Aile Mezarlığı'na götürüldü.

 

DHA

Loading...