Sözcü Plus Giriş

ANTALYA'nın Kemer İlçesi'nde düzenlenen etkinlikte trial motosiklet sporcusu İngiliz Billy Bolt, gösteri yaptı. Çeşitli engellerin üzerinden atlayan Bolt, zaman zaman yere yatırdığı seyircilerin de üzerinden atlayış yaptı.
Kemer Enduro Motosiklet Kulübü tarafından Liman Caddesi'nde düzenlenen motosiklet gösterisinde dünya trial motosiklet ikincisi İngiliz Billy Bolt, motosiklet gösterisi yaptı. Bu yıl 6- 8 Ekim tarihleri arasında 7'ncisi düzenlenecek Red Bull Sea to Sky Enduro Motosiklet Yarışları öncesi yapılan gösteride Bolt, 'trial motosiklet' olarak tabir edilen motosikletiyle tahta ve beton kanalizasyon borusu üzerinden atladı. Motosikletiyle yaptığı gösteride zaman zaman bazı izleyicileri yere yatırıp üzerinden atlayan Bolt, parkura konulan traktör ve kamyon üzerinden atladı ve bazen motosikletini tek teker üzerinde sürdü. Gösteriyi izlemeye gelenler Billy Bolt'un yaptığı hareketler karşısında heyecanlı anlar yaşadı.
Kemer Enduro Motosiklet Kulübü Başkanı Semih Özdemir, Red Bull Sea to Sky Enduro Motosiklet Yarışları öncesi sporcuların gelmeye başladığını belirterek, trial spor ve trial motosikletin ne olduğunu insanlara anlatmak amacıyla bu gösteriyi düzenlediklerini kaydetti.
İngiliz motosiklet sporcusu Bolt ise trial motosikletlerin enduro motosikletlerinin altyapısını oluşturduğunu belirterek, enduroda zamanın biraz daha uzun olduğunu, trialde ise daha kısa bir zaman olduğunu ve trialin daha çok teknik gerektiren tarzda yapıldığını vurguladı.

DHA