Sözcü Plus Giriş

RİZE’nin Ardeşen İlçesi Tunca Beldesi’nde bu yıl 8’incisi düzenlenecek Red Bull Formulaz tahta araba yarışlarına, Dünya Süpersport Şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu da katılarak yarışacak.
Karadeniz insanının kıvrak zekasını, yaratıcılık ve tasarım ile buluşturan Red Bull Formulaz tahta araba yarışları 21 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilecek. Tarihi 1900’lü yılların başına dayanan geleneksel tahta araba yarışlarına katılacak yarışmacılar araçlarını tamamen tahtadan yapacak. Yönlendirme için direksiyonu bulunması gereken araçta tekerleklerde ahşap olacak. Katılımcılar, kendi tasarımları olan birbirinden ilginç tahta arabalarla 1.6 kilometrelik parkurda 60-70 kilometre hıza kadar ulaşabilecek. 40 yaş üstü katılımcıların ayrı bir kategoride yarıştığı tahta araba yarışları 18 yaşını tamamlamış tüm adaylara açık olacak. Yarışı ilk üç sırada bitirenler ve en yaratıcı tasarımı gerçekleştiren yarışmacılar ise ödüllendirilecek.
Etkinliğe bu yıl Dünya Motosiklet Şampiyonu milli sporcu Kenan Sofuoğlu ile Avrupa Superstock Şampiyonu Toprak Razgatlıoğlu da katılacak. İki sporcu tahta arabalarla yarışacak.

DHA