Bursa Haberi: Kendisini bıçaklayan kardeşlere otomobilde ateş açtı: 1 ölü

Kendisini bıçaklayan kardeşlere otomobilde ateş açtı: 1 ölü

Kendisini bıçaklayan kardeşlere otomobilde ateş açtı: 1 ölü

BURSA'da, 28 yaşındaki Ömer K., iki hafta önce kendisini bıçakla yaralayan 2 kardeşin içinde bulunduğu otomobile tabancayla kurşun yağdırdı. Ağır yaralanan 24 yaşındaki Ergün Çelik, saldırıdan yara almadan kurtulan ağabeyi 27 yaşındaki Serdar Çelik tarafından otomobille özel bir hastaneye kaldırıldı. Ergün Çelik, burada yapılan müdahaleye rağmen yaşamını yitirirken, kaçan saldırgan Ömer K. yakalanıp gözaltına alındı.
Olay, saat 01.00 sıralarında, merkez Yıldırım İlçesi Millet Mahallesi’nde meydana geldi. Kasa hırsızlığından suç kaydı bulunan Ergün Çelik ve işsiz ağabeyi Serdar Çelik, iki hafta önce Ömer K. ile tartıştı ve çıkan kavgada onu bıçakla yaraladı. Aralarında bir yıldan beri husumet bulunan Ergün Çelik ve ağabeyi Serdar Çelik, Ömer K.'yı bulmak için dün gece otomobilleriyle Millet Mahallesi'ne gitti. İşsiz olan Ömer K., kendisini arayan Çelik kardeşleri tesadüfen otomobille yoldan geçerken gördü ve üzerindeki ruhsatsız tabancayı çıkarıp, 11 el ateş etti. Ön koltukta oturan Ergün Çelik, vücuduna isabet eden kurşunlarla ağır yaralandı. Ömer K. ise kaçtı. Ağır yaralanan Ergün Çelik, saldırıdan yara almadan kurtulan ağabeyi Serdar Çelik tarafından otomobille özel bir hastaneye kaldırıldı. Ergün Çelik, burada yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı.
Olayla ilgili soruşturmayı sürdüren polis, kaçan Ömer K.’yı Millet Mahallesi’nde yakalayarak gözaltına aldı. Ömer K., polisteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilecek.

DHA

Loading...