İstanbul Haberi: Kılıçdaroğlu Ataşehir'de öğretmenlere seslendi,

Kılıçdaroğlu Ataşehir'de öğretmenlere seslendi,

Kılıçdaroğlu Ataşehir'de öğretmenlere seslendi,

Ramazan EĞRİ / İSTANBUL,(DHA) CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ataşehir Belediyesi'nce 24 Kasım Öğretmenler Günü için düzenlenen resepsiyona katıldı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin ev sahipliğinde bir otelde düzenlenen resepsiyonda yaklaşık 2 bin öğretmen biraraya geldi.

Hayatında saygı duyduğu meslek gruplarının başında öğretmenlik geldiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Yüce bir mesleğin mensuplarısınız. Sorunlarınız var biliyorum. Çok sayıda öğretmenin işine son verildiğini açığa alındığını da biliyorum. Üzgünüm. Hiç kimsenin ekmeğiyle oynamak gibi bir alışkanlık demokrasimizde olmamalı. Herkes istediği gibi düşünebilmeli, istediği gibi inanabilmeli" dedi.

Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti: "Kadın öğretmenlerimizin sayısının çok fazla olduğunu biliyorum. Çocukların üzerine titrerler, onları en iyi şekilde yetiştirmeye çalışırlar. Geçen hafta ufak bir felaket yaşadık. Ama sağolsun bu ülkenin bütün kadınları dik ve onurlu durdu ve parlementodan bunu geri çekmek zorunda kaldılar. Hepimizin ortak paydası bayrağımız, vatanımızı demokrasimiz olmalı. Ben öğretmenimizi savunduğum kadarıyla Cumhuriyetimizi de savunuyorum. Mustafa Kemal ve arkadaşlarına borçlu olduğumuzu çok iyi biliyorum. Ayrışmadan kavga etmeden özgürce düşünebilmeliyiz. Farklı düşüncelerden korkmamak gerekiyor Tam tersine onlar bu ülkenin zenginliğidir" Programın sonunda öğretmenler Kılıçdaroğlu'na sevgi gösterisinde bulundu. Bazı öğretmenler Kılıçdaroğlu ile hatıra ı çektirdi.

 

DHA

Loading...