Sözcü Plus Giriş

 CHP Tokat İl Başkanı Feramuz Şahin, Genel Başkanl Kemal Kılıçdaroğlu'nun 27-28 Eylül'de Turhal İlçesi'nde düzenlenecek şeker fabrikalarının sorunlarının konuşulacağı toplantıya katılacağını söyledi.
İl Başkanı Feramuz Şahin, Turhal'da 27-28 Eylül tarihlerinde 'Şeker Çalıştay'ı düzenleyeceklerini söyledi. Tokat'ın en önemli iki fabrikasından sigara fabrikasının yok edildiğini, şeker fabrikasına ise sahip çıkmak zorunda olduklarını söyleyen Başkan Şahin, şöyle dedi:
"Türkiye'nin neresinde ne sorun varsa, bugüne kadar göstermiş olduğumuz hassasiyeti bölgemiz adına da şeker pancarı ve şeker fabrikası ile ilgili göstereceğiz. Turhal kapalı spor salonunda şeker üreticileri ve Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu buluşturacağız. Sigara fabrikasıyla ilgili o dönem, 'Bu fabrika özelleştirildiğinde mutlaka kapanır ve oradaki çalışanlar mağdur olur' demiştik. Bugün sigara fabrikası yok. Şeker fabrikasının özelleştirilmesini Danıştay durdurmasaydı şimdi şeker fabrikası da yoktu. Biz bölgede yaşayan tüm yurttaşlarımızın sorunlarının çözümü noktasında elimizden gelen gayreti göstereceğiz."
CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 27 Eylül Salı günü çalıştaya katılacağı, çarşamba günü ise pancar üreticileri ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik bir konuşma yapacağı belirtildi.

DHA