Artvin Haberi: Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna ateş açıldı (7)

Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna ateş açıldı (7)

Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna ateş açıldı (7)

'ALLAH'IN VERDİĞİ BİR CAN, O CAN, BU ÜLKE VE MİLLET UĞRUNA FEDA OLSUN'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin’in Şavşat İlçesi çıkışında konvoyuna yapılan silahlı saldırısı sonrası helikopterle gittiği Ardanuç İlçesi'nde vatandaşlara seslendi. Kılıçdaroğlu, "Siyasete girerken bir söz verdim. Her zaman, her ortamda halktan yana olacağım. Kim ne derse dersin, bu ülkeye barışı, huzuru, kardeşliği getirmek için sonuna kadar mücadele edeceğim. Ne terör ne de başkaları bizi yıldırır. Çünkü biz Mustafa Kemal'in Türkiye'sini büyütmek zorundayız. Bize Cumhuriyet altın tabak ile sunulmadı. Cumhuriyeti kanla, gözyaşı ile kurduk. Birisi bize silah gösterecek, tehdit edecek. Biz de vazgeçeceğiz Bir canımız var. Allah'ın verdiği bir can. O can, bu ülke ve millet uğruna feda olsun diyeceğiz" diye konuştu.
'ORDUMUZ CERABLUS'A GİRDİ DESTEKLİYORUZ'
Cerablus'a yapılan operasyona ilişkin konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "IŞİD denen terör örgütüne dersini vermek için ordumuz Cerablus'a girdi. Sonuna kadar arkasındayız, destekliyoruz. Şanlı ordumuzu destekleyeceğiz" dedi.
'VATANDAŞA SÖZ VERDİM, UCUNDA ÖLÜM DE OLSA GİDECEĞİM DEDİM'
PKK'lı teröristler tarafından konvoyuna yapılan saldırıya ilişkin açıklamalarda da bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, "Bugün buraya zorlu bir yolculuk ile geldik. Gelirken bir terör saldırısı ile karşı karşıya kaldık. Bir şehidimiz var. Beni en çok üzen bu. Keşke hiç olmasaydı. Yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bir şehidimizin olması, beni en çok üzen şey oldu. Keşke o kurşunlar havaya atılsaydı. Sıralı ölüme hepimiz katlanırız da, babanın, annenin çocuğunu mezara koyması çok acıdır. Terör, hepimizin yüreğini burkuyor. Bu teröre karşı hepimiz dik ve onurlu duracağız. Hiçbir programımı iptal etmedim. Ne olursa olsun gideceğim. Vatandaşa söz verdim, ucunda ölüm de olsa gideceğim dedim" ifadelerini kullandı.

DHA

Loading...