Sözcü Plus Giriş

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, olası bir erken seçimde yeniden başkan adaylığı konusunda ilginç bir yorum yaptı. Seçim tarihinden 6 ay önce adaylık kararını açıklayacağını belirten Kocaoğlu, "Erken de olsa geç de olsa adaylık konusunda kararımızı altı ay önce vereceğiz" dedi.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel'in istifasının ardından il yönetiminin 10 Ağustos'ta başkan seçtiği Asuman Ali Güven'i ilk kez makamında ziyaret etti. Ziyaretin biraz geciktiğini belirten Kocaoğlu, Güven'e çalışmalarında başarı diledi.
Ziyareti nedeniyle kendisi ve yönetim kurulu adına Kocaoğlu'na teşekkür eden Asuman Ali Güven de şunları söyledi:
"Biz zaten hep birlikteyiz. Aynı geminin içindeyiz. İnanyorum ki CHP bu yaşanan süreçte dimdik durmuştur. Demokrasimizi savunmuştur. Mağdur insanların, halkın yanındadır. Genel başkanımız, genel merkezimiz, belediye başkanlarımızla birlikte İzmir'imize ve ülkemize güzel hizmetler yapma adına bu işini içindeyiz. Bu gemiyi çok daha güzel yerlere yüzdüreceğiz. İyi ki varsınız. İyi ki bu kenti yönetiyorsunuz. Biz de elimizden geldiği kadar örgüt olarak destek vereceğiz."
YENİDEN ADAYLIK SORUSU
Ziyareti izleyen basın mensupları Başkan Kocaoğlu'na olası bir erken seçimde yeniden aday olup olmayacağını sordu. Kocaoğlu, erken seçim tarihi belli olduktan sonra, seçimden 6 ay önce karar vereceğini ve açıklayacağını söyledi. Basın mensuplarının en kısa sürede, hemen seçim olması durumunda ne yapacağını sorması üzerine "Hemen seçim olursa hemen karar vereceğiz. Erken de geç de olsa, adaylık konusunda kararımızı vereceğiz. Bu altı ay kala olacak" dedi.

 

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more