Sözcü Plus Giriş

İZMİR'de AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım, 41 dereceyi bulan hava sıcaklığında sokakta yaşayan sahipsiz hayvanlar için 'Kapınızın Önüne Bir Kap Su Koyun' kampanyası başlattı. Yıldırım hadislerden örnek vererek, 40 bin parti üyesine bu kampanyaya destek verme çağrısında bulundu.
İzmir'de rekor kıran hava sıcaklığından kedi, köpek ve kuşların da olumsuz etkileneceğini belirten AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım şunları söyledi:
"İklim koşulları bizleri etkilediği gibi, sokaklarda, caddelerde, park ve bahçelerde korunmasız halde yaşayan kedi köpek gibi sokak hayvanlarını ve kuşları da zorluyor, etkiliyor. Bu sevimli dostlarımızı doğanın çetin şartlarında kaderlerine terk edemeyiz, etmemeliyiz. Kışın soğuklarında, yazın sıcağında barınma ve beslenme ihtiyaçlarını gidermeliyiz. Teşkilatımıza çağrı yaparak evlerinin önüne kedi ve köpekler için bir kap su, imkanları varsa mama ve süt, aynı şekilde kuşlar için de balkon, teras gibi alanlara yiyecek, içecek bırakmalarını talep ettik. Konak genelinde yaklaşık 40 bin üyemizle bu kampanyayı başlatıyoruz. Kampanyamıza sivil toplum kuruluşlarının, esnaf temsilcilerinin de desteğini bekliyoruz."
HER CAMİNİN ÖNÜNE SU VE MAMA 
Konak Müftülüğü, Kemeraltı Esnaf Derneği, Kordon İşadamları Derneği ve Alsancak Platformu, Mimar Kemalettin Moda Merkezi, EFODER Hayvan Hakları Derneği gibi kuruluşların kampanyaya tam destek verdiklerini kaydeden Temel Yıldırım, "Müftülüğümüz de imamlarımız vasıtasıyla kampanyaya katılacak. Her caminin önüne su ve mama bırakılacak" dedi.

 

DHA