Diyarbakır Haberi: Konteynerde kurusıkı tabancaları gerçeğine dönüştürürken yakalandı

Konteynerde kurusıkı tabancaları gerçeğine dönüştürürken yakalandı

Konteynerde kurusıkı tabancaları gerçeğine dönüştürürken yakalandı

DİYARBAKIR'da ihbar üzerine merkez Doğu Karakoç Köyü'ndeki bir konteynerde kurusıkı tabancaların namlusunu değiştirerek gerçeğine çeviren şüpheli yakalandı.
Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, yasadışı silah tamirciliği yaparak kurusıkı diye tabir edilen tabancaların namlusunu değiştirmek sureti ile 6136 Sayılı Kanun Maddesine tabi silahlara dönüştürülerek satıldığı şeklinde gelen istihbari bilgiler doğrultusunda, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin dün bir operasyon gerçekleştirdiği belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:
"Doğu Karakoç Köyü'nde gerçekleştirilen operasyonda bir konkeyner içerisinde yapılan aramalarda; 1 adet av tüfeği, 2 adet tabanca, 16 adet av tüfeği fişeği, 34 adet tabanca fişeği, 10 adet tabanca sürgüsü, 3 adet sürgüsü olmayan tabanca, 19 adet tabanca şarjörü, 8 adet av tüfeği kartuşu, 6 adet tabanca gövdesi, 1 adet tabanca namlusu, 2 adet uzun namlulu silah fişeği, 9 adet metal numaratör, silah yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ile 15 bin 400 lira ele geçirilmiştir. Yapılan operasyonla ilgili bir şüpheli şahıs yakalanmış 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet suçu kapsamında adli tahkikata başlanmıştır. İlimizde halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, haksız kazanç sağlayan suç organizasyonlarına karşı yürütülen çalışmalara aralıksız ve kararlı bir şekilde devam edilecektir."

DHA

Loading...