Sözcü Plus Giriş

KONYA'da Tapu ve Kadastro 5'inci Bölge Müdürlüğü binasına yine bomba ihbarı yapıldı. Polis, binadakileri tahliye edip, arama yaptı. Ancak herhangi bir bomba unsuruna rastlanmadı. Son 2 ayda 5'inci kez bomba ihbarının yapıldığı bildirildi.
Bugün saat 11.00 sıralarında polise merkez Meram İlçesi'ndeki Tapu ve Kadastro 5'inci Bölge Müdürlüğü'nde 'bomba olduğu' ihbarı geldi. Bunun üzerine başta bomba imha uzmanı ekibi olmak üzere çok sayıda polis sevk edildi. Bina tahliye edildi. Ardından da polis, bina içinde ve çevresinde arama yaptı. Yapılan aramada bomba unsuruna rastlanmadı. Bunun üzerine çalışanlar tekrar bina içine alındı. İhbarın Cihanbeyli İlçesi'nden yapıldığını belirleyen polis, ihbarı yapan kişinin kimliğini belirlemek için çalışma başlattı.
Son 2 ayda 5'inci kez bomba ihbarının yapıldığı bildirildi. İhbarlardan birini ise satın almak için anlaştığı gayrimenkulün parasını denkleştiremediğinden zaman kazanmak amacıyla ankesörlü telefondan yaptığı iddia edilen emlakçı Veli E., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ancak kısa bir tutukluluk süresinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more