Sözcü Plus Giriş

BURSA'da, kendisine az okul servisi verdiği gerekçesiyle tartıştığı Mesken Servisçiler Kooparatifi Başkanı 50 yaşındaki Arif Akçay'ı tabancayla vurup öldürdüğü öne sürülen servis şoförü 55 yaşındaki Nazif Özkan, polise teslim oldu.
Olay, geçen pazartesi akşamı merkez Yıldırım İlçesi Selçukbey Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre okullara öğrenci servisi işletmeciliği yapan Nazif Özkan, kendisine taşımacılık yapması için yeterince okul servisi vermediği iddiasıyla, Mesken Servisçiler Kooparatifi Başkanı Arif Akçay ile tartıştı. İddiaya göre Akçay ile Özkan, aynı gece konuyu tekrar konuşmak için saat 23.30 sıralarında, Selçukbey Mahallesi'nde bir çay bahçesinde buluştu. Taraflar arasında tekrar yaşanan tartışma bu kez kavgaya dönüşünce Nazif Özkan, yanında bulunan tabanca ile Arif Akçay'a iki el ateş etti. İhbar üzerine olay yerine gelen 112 ekipleri, bacağından ve başından ağır yaralanan Akçay'ı yakında bulunan Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne götürdü. Akçay, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Olayın ardından kaçan cinayet zanlısı Nazif Özkan, dün gece polis ekiplerini arayarak teslim olacağını söyledi. Özkan'ın evine giden Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri aranan katil zanlısını gözaltına aldı. Olayda kullandığını öne sürdüğü tabancasını polise teslim eden Arif Akçay, sorgulamasının ardından bugün adliyeye sevk edildi.

DHA