Sözcü Plus Giriş

EDİRNE’nin Saros Körfezi’ne kıyısı bulunan Keşan İlçesi’ne bağlı Erikli Köyü Muhtarı Ercan Yıldız, Keşan Belediyesi tarafından yaz sezonu nedeniyle sahilde oluşturulan şehirlerarası otobüs terminali alanının imarda köye ait mera olarak göründüğünü ve yapılanın kanunsuz olduğunu iddia ederek, otogarın girişini moloz döküp kapattı.
İlçeye bağlı Erikli Köyü Muhtarı Ercan Yıldız, Keşan Belediyesi’nin yaz sezonu olması nedeniyle sahil girişinde bulunan, ancak imarda köye ait mera olarak görünen alana otobüs terminali yapmasına tepki amacıyla, otogar girişine dün gece kamyonla moloz dökerek yolu kapattı. Şikayet üzerine olay yerine jandarma ekipleri sevk edildi. Erikli Köyü Jandarma Karakolu’na götürülen Ercan Yıldız, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Molozlar ise yoldan kaldırılarak, otogar girişi açıldı.
“TEPKİMİ GÖSTERDİM”
Konuyla ilgili gazetecilere açıklama yapan Erikli Köyü Muhtarı Ercan Yıldız, “Mera olarak bilinen Erikli Sahili otogarının girişine tepkimi göstermek için bir kamyon moloz döktüm. Yasal olmayan bu uygulamaya bir şekilde dikkat çekmem gerekiyordu. Belediye buranın otogar olduğunu iddia ediyor ama değil. Köylüler mera alanının otogar yapılmasından şikayetçi. Konuyla ilgili gerekli yerlere şikayetimi yaptım ve yapmaya da devam edeceğim” dedi.

 

DHA