Ankara Haberi: Kurbanlık taşıyan TIR'ın dorsesi koptu

Kurbanlık taşıyan TIR'ın dorsesi koptu

Kurbanlık taşıyan TIR'ın dorsesi koptu

AĞRI'dan Ankara'ya kurbanlık büyükbaş hayvan taşınan TIR'ın dorsesi koptu. Eleşkirt'teki kazada kopan dorsedeki büyükbaş kurbanlıklar panik halinde kaçmaya çalıştı. Çevreden yetişenler tarafından kurbanlıklar kurtarıldı. 
Ağrı'dan aldığı büyükbaş hayvanları kurbanlık olarak Ankara'ya götüren Seyithan Dursun'un yönetimindeki 35 HA 0244 plakalı TIR'ın dorsesi hareket halindeyken koptu. Eleşkirt İlçesi'ndeki Dörtyol Kavşağı yakınında bağlantının kopması üzerine dorsenin önündeki bağlantı demiri asfalta saplandı. Büyük gürültü ile oluşan kazada dorse içindeki 16 kurbanlık panik halinde dışarı çıkmaya çalıştı. Kaçmak için birbirini ezmeye başlayan kurbanlıkların panik halini görenler hemen müdahale etti. Hayvanlar güçlükle sakinleştirilirken kayarak düşen kurbanlıklar çevredekiler tarafından ayağı kaldırıldı. Bu sırada yoldan geçen bir iş makinesi sayesinde dorse ile TIR'ın bağlantısı sağlandı. Seyithan Dursun, kurbanlıklarla birlikte tekrar Ankara'ya gitmek üzere yola devam etti.
Kazayı görenlerden Nihat İbik, şöyle dedi:
"Dorse TIR'dan kopmuş ve mucize kabilinden devrilmemişti. İçindeki kurbanlıklar dışarıya çıkmak için birbirlerini eziyorlardı. TIR şoförü ve çevreden gelen vatandaşlarla kurbanlıkları zorlukla sakinleştirdik. Yoldan geçen kepçenin de yardımı ile çekici ile dorseyi birleştirdik. Bu kaza yokuş inerken bir uçurumun kenarında olsaydı, kurbanlıklar telef olurdu."


DHA

Loading...