Sözcü Plus Giriş

Kütahya Haberi: Kütahya'da lastik tekerlekli nostalji tren sefere başladı

Kütahya'da lastik tekerlekli nostalji tren sefere başladı

Güncellenme: 17:20, 19/10/2016
Kütahya'da lastik tekerlekli nostalji tren sefere başladı

KÜTAHYA Belediyesi tarafından özel olarak yaptırılan, Atatürk Bulvarı ile hisar kalesi arasında ücretsiz yolcu taşıyacak olan buharlı tren görüntüsündeki 2 vagonlu lastik tekerlekli 'Nostalji tren' seferine başladı.
Nostalji Tren'in sefere başlaması nedeniyle Zafer Meydanı'nda tören düzenlendi. Törene Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanı AK Partili Süleyman Saraçoğlu, Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur ile çok sayıda kişi katıldı. Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu yaptığı konuşmada nostalji trenle ilgili olarak şu bilgileri verdi:
"Kütahyamızın tarihi zenginliklerini ve kültürel zenginliklerimizi tanıtmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda yaklaşık 8 ay önce hazırladığımız nostalji trenini hizmete sunuyoruz. Tamamı el yapımı olarak Eskişehir'de yaptırdığımız bu trenimiz ilimizde gün içerisinde, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü önünden Zafer Meydanı'na, Asım Gündüz Caddesi'nden tarihi Hisar Kalesi'ne kadar gerek halkımızı, gerekse il dışından gelen misafirlerimizi ücretsiz olarak götürecek. Böylece hem nostalji olarak trene bineceğiz hem de kentimizin tarihini yerinde görme fırsatını yakalamış olacağız."
Başkan Saraçoğlu konuşmasının ardından Vali Ahmet Hamdi Nayir, Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Jandarma Komutanı Mustafa Uğur ve vatandaşlarla birlikte trene binerek tarihi Hisar Kalesi'ne çıktı. Vatandaşlar nostalji trenin önünde bol bol hatıra ı çektirdi.

DHA