Sözcü Plus Giriş

Muğla Haberi: Kuyu suyuyla ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorlar

Kuyu suyuyla ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorlar

Güncellenme: 18:48, 20/10/2016
Kuyu suyuyla ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorlar

MUĞLA'nın Seydikemer İlçesi'nde bağlı 450 nüfuslu Dudurga Mahallesi sakinleri, su ihtiyaçlarını mahalle meydanındaki kuyu ve römork tankerle taşıdıkları suyla karşılamaya çalışıyor.
Seydikemer'de Sidyma Antik Kenti kalıntıları üzerine kurulu Dodurga Mahallesi'nde içme suyu sıkıntısı halkı bezdirdi. 160 hanede 450 nüfusa sahip mahallede su ihtiyacı, meydandaki kuyu ve römork tankerle taşınan suyla karşılanıyor. Mahalle meydanındaki su kuyusunun başına toplanan halk, bu durumu alkışlarla protesto etti. 
Dodurga Mahallesi Muhtarı Rasih Mete, kuyudan çektikleri suyu bazı mahallelilerin 1 kilometre uzaklıktaki evlerine omuzlarında taşıdıklarını söyledi. Mahalle su getirmek için yıllardır uğraş verdiklerini anlatan Mete, "Mahallede içeçek suyumuz yok. Bölge SİT alanı olduğu için yeni kuyular da kazdıramıyoruz. Allah'tan dedelerimiz bize bu kuyuları bırakmış. Yoksa burada tamamen susuz kalırdık. Tüm yetkililere sorunu ilettim. Ama hala bir ilgilenen olmadı" dedi. Mahallede ilkel şartlarda yaşadıklarını kaydeden Mete, "Hiç kimsenin evinde çamaşır makinesi kullanılmıyor. Çünkü su yok. Kadınlarımız çamaşırlarını elinde yıkıyor. Eşen Mahallesi'nden tankerle su getiriyoruz. Tanker başı 100 lira para ödeniyor" diye konuştu.

DHA