Kayseri Haberi: Kuyumcu esnafının neşeti; Papağan Şakir

Kuyumcu esnafının neşeti; Papağan Şakir

Kuyumcu esnafının neşeti; Papağan Şakir

KAYSERİ'DE bir kuyumcunun her gün işyerine getirdiği papağan 'Şakir', çarşının maskotu oldu. Papağanın sahibi Caner Baran, "O bizim neşe, moral kaynağımız, yani iş stresinden bizi kurtaran psikologumuz" dedi.
Kayseri Kazancılar Çarşısı’nda kuyumcu, 40 yaşındaki Caner Baran, 2 yıldan bu yana  beslediği papağan 'Şakir'i çok sevdiğini söyledi. Baran, "Şakir, 3 yaşında. Gün boyu onunla birlikte konuşuyor, dertleşiyor, stres atıyoruz. İşlerin azaldığı zamanlarda özellikle moral kaynağımız oluyor, neşe buluyoruz. Şakir sayesinde iş stresinden de  uzaklaşıyoruz. Adeta psikologumuz oldu. Çarşının da maskotu olma yolunda ilerliyor" dedi. P
apağan Şakir’i, çevre esnafın yanı sıra müşterilerinin de çok sevdiğini belirten Baran, “Müşterilerimiz de Şakir ile sohbet ediyor. Özellikle çocuklar Şakir’i görünce dükkandan çıkamıyor. O da bizimle birlikte esnaflık yapıyor, yani aynı zamanda kuyumcu papağan" diye konuştu. Papağanın, şu an için ‘Ya Allah, Bismillah’ , ‘Maşallah’ gibi sözler söylediğini dile getiren Baran, bundan sonraki süreçte altın satışı konusunda kelimeler öğretmeye çalıştıklarını anlattı.

DHA

Loading...