İstanbul Haberi: 'KUYUMCU HİMMET' İNE 2 TUTUKLAMA

'KUYUMCU HİMMET' İNE 2 TUTUKLAMA

'KUYUMCU HİMMET' İNE 2 TUTUKLAMA

 

Haber: Ümit TÜRK, İstanbulDHAFetullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında, İstanbul'daki Kuyumcukent'te himmet adı altında para topladığı belirtilen 9 kişi gözaltına alındı.

TAMAMININ TUTUKLANMASI İSTENDİSoruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Mehmet Şenay Baygın tarafından sorgulanan şüphelilerin tamamı tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

2 TUTUKLAMA, 7 "ADLİ KONTROL" LE SERBESTHakimlikte ifadeleri alınan şüphelilerden biri Kuyumcukent'te kuyumcu olan 2 kişi, "Terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandı. Hakimlik, 7 şüpheli hakkında ise adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılmasına karar verdi.

"KUYUMCUKENT İMAMI" FİRARDABazı kuyumcuların "tanık" olarak dinlendiği soruşturmada şüphelilerin, kuyumculardan "himmet" adı altında topladıkları paralarla FETÖ'ye finans desteği sağlandıklarının tespit edildiği belirtiliyor. Öte yandan soruşturma kapsamında, örgütün "Kuyumcukent imamı" olduğu belirlenen bir kişinin ise firari olarak arandığı belirtildi.

DHA

Loading...