Sözcü Plus Giriş

Gaziantep Haberi: Maçlar nedeniyle yolların kapatılmasına öfkelenen esnaf, bedava yemek dağıttı

Maçlar nedeniyle yolların kapatılmasına öfkelenen esnaf, bedava yemek dağıttı

Güncellenme: 18:31, 21/10/2016
Maçlar nedeniyle yolların kapatılmasına öfkelenen esnaf, bedava yemek dağıttı

GAZİANTEP'te lokanta işletmecisi Bülent Erleblebici, Kamil Ocak Stadı çevresindeki yolların karşılaşmalardan saatler önce güvenlik nedeniyle trafiğe kapatılmasına ücretsiz yemek dağıtarak tepki gösterdi.
Kamil Ocak Stadı'na çıkan Gazi Muhtar Paşa Bulvarı ile Kıbrıs Caddesi kesişiminde lokanta işleten Bülent Erleblebici, Spor Toto Süper Lig'de mücadelede eden Gaziantepspor'un maç yapacağı günlerde emniyetin güvenlik nedeniyle erken saatlerde çevredeki yolları trafiğe kapatmasına iş yapamadığı gerekçesiyle tepki gösterdi. Erleblebici, Gaziantepspor ile Kayserispor karşılaşması öncesi lokantasının bulunduğu yolun kaldırımına masa koyup yoldan geçen vatandaşlara ücretsiz yemek dağıttı.
Karşılaşmaların yapıldığı gün iş yapamadığını ve para kazanamadıklarını savunan Erleblebici, unları söyledi:
"Bugün yine maç var. Her maç günü olduğu gibi yine maça 6 saat kala yollar kapatıldı ve kimse iş yerimize gelemiyor. Biz her maç günü yemekleri dökmek zorunda kalıyorduk. Bugün de yemekleri dökmeyerek vatandaşlara dağıtarak tepkimizi göstermek istedik. Maliye nasıl ödenir SSK nasıl ödenir Kimse düşünmüyor, maçlar madem bu kadar tehlikeli, vatandaşın canını neden tehlikeye atıyorsunuz İptal edin ligi herkes rahatlasın."
Erleblebici'nin ücretsiz dağıttığı yemekler kısa sürede tükendi.

DHA