Tekirdağ Haberi: Malkara'da merinos cinsi koyun bir defada beşiz doğurdu

Malkara'da merinos cinsi koyun bir defada beşiz doğurdu

Malkara'da merinos cinsi koyun bir defada beşiz doğurdu

TEKİRDAĞ'ın Malkara İlçesi'ne bağlı Kermeyan Mahallesi'nde becisi Serkan Kapa'nın merinos kırması cinsi koyunu bir batında beşiz doğurdu. Koyunların ikiz doğurmasına alışkın olduğunu ifade eden Kapa, "Beşiz olması bizim içinde süpriz oldu, çok sevindik" dedi.
İlçenin Kermeyan Mahallesi'nde besicilik yapan evli ve 2 çocuk babası 33 yaşındaki Serkan Kapa, geçen yıl satın aldığı koyunun beşiz doğurduğunu söyledi. Merinos kırması cinsi olan koyunun genelde 2 yavru doğurduğunu anlatan Kapa, beşiz doğurmasının kendileri içinde süpriz olduğunu belirterek şöyle dedi:
"25 yıldır bu işle uğraşıyorum. İlk defa besicilik hayatımda beşiz yavru doğurdu. Beklemediğimiz bir doğum oldu. Şaşkınlık içerisindeyim. Çok memnunum, çok mutluyum. Çok sevinçliyim. Beşiz olan koyun yavrularım 2 yaşındaki kızım Duru ile birlikte büyüyecekler. Kızımda onları çok sevdi. Onlarla çok ilgileniyor. Allah’ımıza şükürler olsun ki çok mutluyuz. Bu mutlu günleri de gördüm çok şükür. Koyunumun beşiz doğurduğunu duyan komşularım akrabalarım gördüklerinde onlarda çok şaşırdılar. Görmeye gelenler iki günlük kuzularımla hatıra ı çektiriyor. 120 kadar koyunum mevcut."

DHA

Loading...