Manisa Haberi: Manisa'da FETÖ'den gözaltına alınan 25 şüpheli adliyede

Manisa'da FETÖ'den gözaltına alınan 25 şüpheli adliyede

Manisa'da FETÖ'den gözaltına alınan 25 şüpheli adliyede

MANİSA'da yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yaklaşık 3 haftadır gözaltında olan, aralarında İşkur İl Müdürü Salim Eroğlu ile İl Milli Eğitim Şube müdürleri ve esnafın bulunduğu 25 kişi, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi.
Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturmasında yaklaşık 3 haftadır gözaltında olan aralarında İşkur İl Müdürü Salim Eroğlu'nun da bulunduğu toplam 25 kişi, bu sabah erken saatlerde, Manisa Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık kontrolünün ardından İşkur İl Müdürü Salim Eroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü yardımcılığından emekli Şerafettin Yel, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İsa Kara, A.Ç., E.S., H.Ö., H.E.Ç., İ.A., İ.A., K.M., M.F.H., M.Z.O., N.A., R.B., S.O., T.T., M.H.Z., T.Ç., N.M., M.S., L.Ö., V.G., M.G., B.P. ile B.T. tutuklanma talebiyle adliyeye sevk edildi.
Öte yandan Manisa'daki FETÖ soruşturmalarında 15 Temmuz'dan bu yana 1051 kamu görevlisinin görevden uzaklaştırıldığı, 411 kamu görevlisinin ise tutuklandığı belirtildi. Soruşturmalarda 1446 kamu görevlisi meslekten ihraç edildiği, 267 kamu personeli adli kontrol şartıyla serbest, 55 kamu görevlisinin ise görevine iade edildiği açıklandı.

DHA

Loading...