Manisa Haberi: Manisa'da PKK'nın 156 bin paket kaçak sigarasına el konuldu

Manisa'da PKK'nın 156 bin paket kaçak sigarasına el konuldu

Manisa'da PKK'nın 156 bin paket kaçak sigarasına el konuldu

MANİSA'da bu yılın başından itibaren kentte yapılan polis operasyonlarında, terör örgütü PKK'ya parasal destek için satılması hedeflenen 156 bin paket gümrük kaçağı sigaranın ele geçirildiği açıklandı.
Terör örgütü PKK'ya finans sağlamak amacıyla Kuzey Irak'tan getirildiği belirlenen gümrük kaçağı 156 bin paket sigaraya el koyulduğu kaydedildi. El konulan sigaraların imha edildiği belirtildi. Sigaranın yanı sıra, tankların içerisinde 700 litre kaçak üretim içki ve 2 bin 100 şişelenmiş halde kaçak rakı ele geçirdiği bildirildi. Ayrıca operasyonlarda 2 bin 800 parça tarihi sikkenin de ele geçirildiği belirtildi. Gümrük kaçağı sigara, kaçak üretim içki ve tarihi eser kaçakçılığıyla ilgili 187 kişi hakkında adli işlem yapılırken, 5 kişinin tutuklandığı açıklandı. İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucuyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin ise piyasa değeri 4 milyon lira olan esrar ele geçirdiği ifade edildi. Uyuşturucu ticaretinden yakalanan 770 kişiden 145'inin ise tutuklandığı bildirildi.
MÜCADELE KARARLILIKLA SÜRECEK
PKK'ya mali anlamda destekleri kesmek adına kararlılıkla mücadelenin süreceğini vurgulayan İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, "Teknik destekli, ihbar mekanizması ve personelimizin istihbarat anlamda özverili çalışmalarımız var. Bu çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bu yapılan operasyonda ele geçirilen kaçak sigaralarla terör örgütüne finans sağlandığını ve sınırdan içeri getirilen kaçak sigaraların örgütün mali kaynaklarından biri olduğunu biliyoruz. Çalışmalarımızı bu kapsamda yoğunlaştırıyoruz. Sigara sağlığa zararlı ama merdiven altı diye tabir ettiğimiz yerlerde üretilen sigaralar insanların sağlığına daha çok zarar vermektedir. Bu bilinçle topluma hem sağlık yönünden daha az zarar vermek hem de PKK terör örgütüne mali anlamda destekleri kesmek adına çalışmalar yapıyoruz" diye konuştu.
OKUL UYGULAMARI DA SÜRECEK
İl Emniyet Müdürü Bilgiç, son olarak Manisa'daki okulların etrafında da uygulamaları arttırarak, okul önlerinde uyuşturucu satıcılarına göz açtırmayacaklarını ve Narkotim'ler ile topluma zarar veren her şeye karşı mücadele edeceklerini vurguladı.

 

DHA

Loading...