Sözcü Plus Giriş

DERİK ŞEHİTLERİ UĞURLANDI
Derik İlçesi'nde PKK'lıların silahlı saldırısında şehit olan Astsubay Mustafa Ayna ile Uzman Çavuş Oğuz Emre Erkoç için Mardin 70'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Selen Kışlası'nda uğurlama töreni düzenlendi. Törene Vali Mustafa Yaman, 70'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Salih Kırhan, İl Jandarma Komutanı Albay Alaaddin Karsavuran, İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, şehitlerin yakınları, mesai arkadaşları ve bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
Törende özgeçmişleri okunan şehitler için İl Müftü Vekili İsmail Ünal dua etti. Törende Türk Silahlı Kuvvetleri adına konuşan Piyade Üsteğmen Kenan Dulkadir, terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonda arkadaşlarını şehadete uğurladıklarını belirterek, "Türk Silahlı Kuvvetleri olarak bölücü terör örgütünün amaçlarına ulaşmasını engellemek ve kanun hakimiyetini sağlamak maksadıyla görevimize daha artan bir inanç ve kararlılıkla devam edeceğiz" dedi.
Şehitlerden Astsubay Mustafa Ayna'nın 27 yaşındaki Nazlı Ayna ile evli olduğu ve 3 yaşında Melez Naz isimli bir kızı bulunduğu, 35 yaşındaki Gülay Erkoç ile evli olan şehit Uzman Çavuş Oğuz Emre Erkoç'un 12 yaşında Aybüke ve 6 yaşında Hüseyin Emre adlarında iki çocuğunun bulunduğu belirtildi. Uzman Çavuşun eşi Gülay Erkoç, törende baygınlık geçirirken, diğer şehit yakınları da gözyaşı döktü.
Şehitler törenin ardından toprağa verilmek üzere memleketleri Çorum'a uğurlandı.

 

DHA