İstanbul Haberi: Marmara İlahiyat'ta ' 15 Temmuz' buluşması

Marmara İlahiyat'ta ' 15 Temmuz' buluşması

Marmara İlahiyat'ta ' 15 Temmuz' buluşması

 

 

 

 

Hakime TORUN Yaşar KAÇMAZ / İSTANBUL, (DHA) MARMARA Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin ev sahipliğinde, “15 Temmuz darbe girişimi: Sivil toplum kuruluşları buluşması”nda konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ““15 Temmuz’da sokağa çıkanlar Google’den F-16 veya tankları nasıl durdururuz diye arama yapmış bu şekilde mücadele etmiş” dedi.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin ev sahipliğinde, “15 Temmuz darbe girişimi: Sivil toplum kuruluşları buluşması” gerçekleştirildi. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve yurt dışından 70 sivil toplum teşkilatı temsilcisi katıldı.

“GÜLEN CUMHURBAŞKANIMIZI DÜŞMAN, RAKİP OLARAK GÖRÜYOR”
“15 Temmuz darbe girişimi: Sivil toplum kuruluşları buluşması”nda konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 15 Temmuz darbe girşimine değinerek, “15 Temmuz’da sokağa çıkanlar Google’den F-16 veya tankları nasıl durdururuz, diye arama yapmış" dedi. Kalın, "Fettullah Gülen’in darbe karşıtı sözleri de yalan. Bütün darbeleri destekledi. Mesihci bir anlayış geliştirildiğini görüyoruz. Fettullah Gülen bir karalama kampanyası başlatıyor Cumhurbşakanımıza karşı. Cumhurbaşkanımızı düşman ve rakip olarak görüyor. Cumhurbaşkanımıza karşı diktatör algısı yaratarak 15 Temmuz’a zemin hazırlamaya çalıştı. Halkın karşı koyması ile birlikte 15 Temmuz’dan daha güçlü bir Türkiye var artık” diye konuştu.

“MÜLTECİ ÇADIRLARINI YAKMAKLA MEŞGULLER”
Kalın, “Fettullah Gülen’in tehlikeli olduğu tüm bunlara rağmen hala anlaşılmıyor dışarıda. Mülteci çadırlarını yakmakla meşguller “ dedi.

 

DHA

Loading...