Sözcü Plus Giriş

Ankara Haberi: MEB'den 'Açık liseden örgün eğitime geçiş' açıklaması: 30 Eylül 2016 tarihine kadar yerleştirme işlemleri yapılacak

MEB'den 'Açık liseden örgün eğitime geçiş' açıklaması: 30 Eylül 2016 tarihine kadar yerleştirme işlemleri yapılacak

16:22 -
MEB'den 'Açık liseden örgün eğitime geçiş' açıklaması: 30 Eylül 2016 tarihine kadar yerleştirme işlemleri yapılacak

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi sonucuna göre açık öğretim kurumlarına yerleşen ve örgün ortaöğretimde okumak isteyen öğrencilerin, boş kontenjanı olan ortaöğretim kurumlarına 30 Eylül'e kadar başvurmaları gerektiği duyurdu. MEB'in açıklamasında ayrıca açık lise kayıtlarının da aynı tarihe kadar uzatıldığı belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yayımladığı açıklamada şu ifadeler, yer aldı: "Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi sonucuna göre açık öğretim kurumlarına yerleşen ve örgün ortaöğretimde okumak isteyen öğrencilerin, kendi illerinde 5-8 Eylül 2016 tarihinde il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyon ekranında boş kontenjanı bulunan ortaöğretim kurumlarına 30 Eylül 2016 tarihine kadar başvuruda bulunmaları halinde yerleştirme işlemleri yapılacaktır. Ayrıca açık lise kayıtları da bu tarihe kadar uzatılmıştır"

 

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more