Sözcü Plus Giriş

Kayseri Haberi: Melikgazi, gazi yakınlarına kucak açtı

Melikgazi, gazi yakınlarına kucak açtı

Güncellenme: 14:25, 19/12/2016
Melikgazi, gazi yakınlarına kucak açtı

KAYSERİ'de 17 Aralık'ta meydana gelen bombalı saldırıda yaralanan askerlerin ailelerine Melikgazi Belediyesi kucak açtı. Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, hain saldırı sonrası gazi yakınları için kamu ve özel hastanelerde kurulan çadırda bekleyen ailelere akşam yemeği ikramında bulundu.
Tedavi gören Mehmetçikleri bekleyen aileler için Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi, Devlet Hastanesi ile özel hastane girişlerinde çadır kurulduğunu anımsatan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, vatan toprakları için canlarını feda eden ve her zaman her yerde nöbet tutan kahraman askerlere her türlü hizmet ve yardıma hazır olduklarını söyledi. Mehmetçiklerin tüm milletin evladı olduğunu bu neden ile yaralı Mehmetçiklerin ailelerini yalnız bırakamayacaklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, şöyle dedi:
"Melikgazi Belediyesi olarak çeşitli vesileler ile toplumda birlik ve beraberliği pekiştirmek, paylaşmak ve yardımlaşma duygularını geliştirmek amacı ile hizmetler sunuyoruz. Bu defa acı bir olay sonrası gazi aileleri ile yakınları için hastane önlerinde kurulan çadırlarda Melikgazi Belediyesi olarak yemek ikramında bulunuyoruz. Kamu ve özel hastanelerde de tedavi gören gazi yakınlarına ulaşım, konaklama ve yemek ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bu bizim asli görevimizdir. O kahraman gaziler aynı zamanda bizim evlatlarız olduğu gibi gazi yakınlarında bizim bu şehirde misafirlerimizdir. Her türlü maddi ve manevi destek devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın Zaman birlik ve beraberlik zamanı Cumhurbaşkanımızın dediği gibi Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız."

 

DHA