Sözcü Plus Giriş

EDİRNE’nin Meriç İlçesi Küçükdoğanca Mahallesinden geçen derede toplu balık ölümleri meydana geldi. Ölümlerin bölgedeki yağ fabrikasının atıklarından kaynaklandığı ileri sürüldü.

Edirne’nin Meriç İlçesi Küçükdoğanca Mahallesinden geçen deredeki toplu balık ölümleri mahallele halkını isyan ettirdi. Dereden gelen pis kokunun yakınında bulunun bir yağ fabrikası atıklarından kaynaklandığı iddia eden mahalleli durumu belediyeye bildirdi. Mahallede oturanlar buna rağmen belediyenin önlem almadığını ve devam eden balık ölümlerini layarak sosyal medyada paylaştı.
Küçükdoğanca Mahallesi Muhtarı İsmail İşözü, derede toplu balık ölümlerinin devam ettiğini yaşanan olayın kendilerini çok üzdüğünü söyledi. Derede toplu balık ölümüyle ilgili yetkililere bilgi verdiklerini söyleyen İşözü, “Mahallemizde temiz akan derenin atıklarla kirletip bu hale gelmesi bizi çok üzüyor. Dereyi kirletenlerin bir an önce cezalandırılıp derenin tekrar temiz akması için yetkililere bildirdik, fakat balık ölümleri devam ediyor” dedi. 
 
 

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more