Mersin Haberi: Mersin Büyükşehir'de 11 personel açığa alındı (3)

Mersin Büyükşehir'de 11 personel açığa alındı (3)

Mersin Büyükşehir'de 11 personel açığa alındı (3)

KOCAMAZ: ŞARK KURNAZLIĞI YAPIYOR
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, eski Belediye Başkanı Macit Özcan'ın Avukatı Ali Mahir Başarır'ın kendisi hakkında yaptığı açıklamaya sert tepki gösterdi. Her zaman Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milleti'nin yanında yer aldıklarını ifade eden Kocamaz, şunları söyledi:
"Bu kişinin bugüne kadar kimlerin ya da hangi grupların avukatlığını üstlendiği konusunda da bazı duyumlarımız olup, bu konuların da yetkili makamlarca detaylı bir şekilde araştırılmasında fayda görüyoruz. Bu zatın kim olduğunu ve kimlere hizmet etmekte olduğunu dünya alem bilir. Bu zat aklınca şark kurnazlığı yaparak, kendini bir türlü amacına ulaşıp da aday olamadığı partililerine tanıtmaya ve yargılanmakta olan müvekkilini başkalarına çamur atarak kurtarmaya yönelik bir tezgah kurmaya çalışmaktadır."
"HERKESİ TANIMA ŞANSIMIZ YOK"
Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin 10 binin üzerinde personele sahip olduğunu söyleyen Burhanettin Kocamaz, şöyle devam etti:
"Haliyle herkesi en ince detayına kadar tanıma şansımız yoktur. Kimin FETÖ üyesi, kimin başka bir örgüt üyesi olduğunu bilemeyiz. Bu ancak emniyet istihbaratının yapacağı araştırmalarla ortaya çıkabilir. İnsanların yargılanmadan suçlu gibi değerlendirilmesi de bizi vicdanen rahatsız eder. Her şeye rağmen bu alçakça darbe girişiminden sonra, basında çıkan bazı haberler nedeniyle Büyükşehir Belediyesi OHAL Kurulu olarak yapılan değerlendirmeler neticesinde, daha önce emniyette görev yapmış ve belediye zabıta dairesinde görev yapmakta olan personeller tedbiren açığa alınmış ve teftiş kuruluna sevk edilmiştir. En son kararı da bağımsız yargı verecektir. Allah'a çok şükür abdestimizden şüphemiz yok. Ayrıca Tarsus'ta görev yaparken bizim üzerimize de oyunlar oynandığını, kumpaslar kurulduğunu herkes biliyor. Bu nedenle biz kendimizden eminiz, kendinden emin olmayanlar düşünsün. Şunu bir kere daha belirtmek istiyorum ki bu can tende olduğu sürece hak, hukuk, adalet, demokrasi ve cumhuriyet konusundaki hassasiyetimiz devam edecektir."

DHA

Loading...