Sözcü Plus Giriş

MERSİN Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, 321 kilometrelik sahil şeridine sahip Mersin'de deniz kirliliğinin önüne geçmek için helikopterli hava denetimlerine başladı.
Türkiye'nin önemli sahillerinden olan Mersin'de, denize bırakılan atıkların insan sağlığı ve çevre üzerine olumsuz etki yaratmasının önüne geçmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, denizden yapılan denetimlere havadan denetimi de ekledi.
KİRLETEN GEMİ HAVADAN BELİRLENDİ
Helikopter ile ilk uçuşta Adanalıoğlu sahilinden Taşucu Limanı'na kadar belirlenen güzergah doğrultusunda denetime çıkan ekip, gemilerin limana giriş için bekleme yaptığı Uluslararası Limanı, Çamlıbel Yat Limanı, Susanoğlu sahili, Kızkalesi bölgelerini inceledi. İkinci uçuşta Mersin Limanı bölgesinde kirlilik yaptığı tespit edilen bir yük gemisi, havadan ve video ile kayıt altına alınarak Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bildirildi ve kirliliğe neden olan sorumlular hakkında yasal işlem uygulandı.
AMAÇ YAŞANILABİLİR BİR KENT
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Burhanettin Kocamaz, çevre ve deniz temizliği konusunda yürütülen denetimlerde amacın ceza yazmak olmadığını belirterek, Mersin sevdalısı yöneticiler olarak kenti gelecek nesillere daha yaşanabilir bir halde bıramak için çalıştıklarını söyledi.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more