Sözcü Plus Giriş

EGE Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nün dünkü mezuniyet töreninde birkaç öğrenci tarafından 'Sansüre hendek kazmaya geliyoruz' pankartına aynı fakültenin Reklamcılık Bölümü ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri bugün yanıt verdi. Öğrenciler, tören boyunca Türk bayrağı taşıdı.
Sahneye ellerinde büyük bir Türk bayrağı ile çıkan öğrenciler, bayrağı tören boyunca ellerinden bırakmayarak birlik ve beraberlik mesajı verdi. Törenin başında konuşma yapmak üzere kürsüye gelen Dekan Prof. Dr. Müge Elden öğrencilerin coşkulu karşılamasına aynı coşkuyla karşılık vererek Türk Bayrağı'nı ve öğrencilerini selamlayarak alkışladı.
Prof. Dr. Elden konuşmasında dünkü olaydan duyduğu üzüntüyü belirterek, "Öncelikle belirtmek isterim ki dün birkaç öğrencinin sergilemiş olduğu münferit hadise koskoca bir kuruma ve binlerce öğrencisine mal edilemez. Mezuniyet törenlerinin siyasal şov aracı yapılmasına karşıyım. İlla ki bir mesaj verilmek isteniyorsa ve bir sembol gösterilmek isteniyorsa bu olsa olsa gölgesinden gururla yaşadığımız, ortak değerimiz olan ay- yıldızlı bayrağımız olabilir. Bu vesileyle bu duyarlılığı gösteren ve en anlamlı cevabı veren öğrencilerime teşekkür ediyorum" dedi.
Prof. Dr. Elden konuşmasının sonunda, genç iletişimcilere her zaman etik değerlere bağlı kalmalarını, ülkelerini ve insanlarını sevmekten asla vazgeçmemelerini tavsiye ederek başarılı bir meslek hayatı diledi. Tören öğrencilerin iletişim yemini etmeleri ve keplerini fırlatmaları ile sona erdi.

DHA