Sözcü Plus Giriş

Muğla Haberi: Milli Piyango bileti hırsızı yakalandı

Milli Piyango bileti hırsızı yakalandı

Güncellenme: 16:49, 18/12/2016
Milli Piyango bileti hırsızı yakalandı

Hülya ELTEŞ/BODRUM (Muğla), (DHA) BODRUM'da, Milli Piyango zgahından yaklaşık 8 bin liralık bilet çalıp kaçan 52 yaşındaki Fikri Şahin, 5 gün sonra Aydın'da yakalanıp gözaltına alındı.
Bodrum'un Cevat Şakir Caddesi üzerindeki Milli Piyango tezgahından 13 Aralık Salı günü yaklaşık 8 bin liralık yılbaşı bileti çalıp kaçan Fikri Şahin, polisin sıkı takibi sonucu, olaydan 5 gün sonra bugün Aydın'da yakalanıp gözaltına alındı. Sorgusunun ardından şüpheli Şahin adliyeye sevk edildi. Şahin, gazetecilerin "Neden çaldınız" sorusu üzerine "Zengin olmak için" cevabını verdi.
Olayı ilk öğrendikleri günden beri basit bir milli piyango hırsızlığı olarak görmediklerini belirten Bodrum İlçe Emniyeti Asayiş Büro Başkomseri Vasfi Öztüzün, "Titiz bir çalışma yaptık. Çevre illere haber verdik ve dün şahısın Aydın'da bir pansiyonda konakladığını öğrenince Aydın Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile iletişime geçip şahsı orada yakalattırdık. Üzerinde mağdurun bilet paralarının yarısına yakınını bulduk" dedi.
5 gündür yemek yiyemediğini ve uyku uyuyamadığını belirten biletleri çalınan 52 yaşındaki Müttet Aydınalp ise "Biletlerimi toptan veresiye almıştım. Sermayem olmadığı için biletleri satıp parasını öyle ödüyordum. Bu yüzden yemek yiyemedim uyku uyuyamadım. 11 aydır bu yılbaşı biletlerini satmak için bekliyoruz, 3-5 kuruş para kazanacağız. Böyle emek hırsızları, şerefsizler de bizi bekliyor. 8 bin liraya yakın biletim çalındı. Tezgahın üzerinden alıp kaçmış. Bu duyarlılıklarından dolayı Türk emniyet teşkilatına çok çok teşekkür ediyorum" dedi.

DHA