Sözcü Plus Giriş

DENİZLİ'nin Honaz ilçesinde jandarmanın yol kontrolünde şüphe üzerine durdurduğu minibüste Çivril ilçesinden çalıntı olduğu belirlenen 18 koyun ele geçirildi. Koyunlar sahibine teslim edilirken, gözaltına alınan iki şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. İki şüphelinin daha yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.
Çivril'in kırsal Kıralan Mahallesi'nde yaşayan Caner Doğan, geçen 23 Eylül'de küçükbaş hayvan sürüsünü otlatmaya götürdü. Sürüleri otluk alanda yayılırken, Doğan bir ağacın gölgesine çekilip dinlenmeye başladı. İddiaya göre, bu sırada gelen 03 L 1124 plakalı minibüsteki dört kişi sürüdeki koyunlardan 18'ini çaldı. Koyunları çalan şüphelilerin daha sonra hızla uzaklaştı. İçinde koyunların bulunduğu minibüs Honaz ilçesi, Kızılyer Mahallesi'nde yol kontrolü yapan jandarma ekipleri tarafından durduruldu. Jandarma, durdurulan minibüsün sürücüsü ile yanındaki kişiyi hayvan hırsızlığından tanınan kişiler olması üzerine gözaltına aldı. İki şüphelinin sorgularından koyunların Çivril'den çalındığı belirlendi. Şüphelilerin ifadelerinden koyunları birlikte çaldıkları diğer iki kişiyi yolda indirdikleri belirlendi.
İki şüpheli jandarmadaki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede adli kontrol sartıyla serbest bırakılırken, koyunlar tutanak ile sahibine teslim edildi. Doğan'ın koyunlarının çalındığından jandarmanın teslim etmek için kendisine getirmesiyle haberdar olduğu öğrenildi. Jandarma, firarda olan diğer iki şüphelinin yakalanması içinde çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

 

DHA