Sözcü Plus Giriş

Mehmet DEMİR/GÖLBAŞI (Ankara), (DHA) ANKARA'nın Gölbaşı İlçesi'nde Demirci ailesinin doğuştan 2 bacağı olmayan tek çocuğu 13 yaşındaki Dilek Demirci, oturdukları apartman dairesinin girişine belediye tarafından yaptırılan tırmanma rampası sayesinde tekerekli sandalyesi ile girip çıkabilme olanağına kavuştu.
Engelli Dilek Demirci'nin babası Nadim inşaatlarda işçi olarak çalışırken, ev kadını annesi ise devletten çocuğuna bakım parası alıyor. Dilek Demirci, evlerinin yakınında bulunan ve ortaokul 3'üncü sınıfta okuyacağı okula tekerlekli sandalyesi ile yine annesi götürüp- getirecek. Gölbaşı'nın Şafak Mahallesi, 843. Sokak'ta 4 katlı apartman dairesinin 1'inci  katında oturan Demirci ailesinin doğuştan 2 bacağı olmayan Dilek Demirci'nin engelli rampası isteği, Gölbaşı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 3 günlük çalışma sonucu yaptırıldı. Dilek Demirci, hayatını kolaylaştırmak için Gölbaşı Belediyesi tarafından yaptırılan yaklaşık 7 metre uzunluğundaki rampa sayesinde artık evine artık kolaylıkla girip çıkabildiği için çok mutlu olduğunu söyledi. Demirci, " ölbaşı Belediyesi'ne öncelikle teşekkür ederim. Evime girip çıkmam çok zor oluyordu. Evimde rampa olmadığından çok kötü oluyordu, çamurdan dolayı evime çıkamıyordum. Özellikle kışın çok zorluk çekiyordum. Şimdi engelli rampası sayesinde işim çok kolaylaştı. Bu yüzden çok mutluyum. Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay'a çok teşekkür ediyorum" dedi.
Dilek Demirci'nin annesi Mesude Demirci ise kızını merdivenlerden çıkartırsen çok zorluk çektiklerini belirtirken, "Bu yüzden Gölbaşı Belediyesi'ne başvurdum. Belediyemiz de sağolsun geldiler, buraya engelli rampası yaptılar. Çocuğum artık güzel bir şekilde evine girip çıkabiliyor" dedi.

DHA