Sözcü Plus Giriş

MERSİN Uluslararası Liman İşletmeciliği (MIP) ve Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) ortaklığında hayata geçirilen 'Onarımı Bizden Okuması Sizden Projesi' kapsamında bakım ve onarımları yapılan iki okul Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim edildi.
Bakımları ve onarımı tamamlanan Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Kuvayi Milliye İlkokulu ile Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Kıbrıs İlkokulu düzenlenen törenle devredilerek, temsili anahtar okul öğrencilerine teslim edildi. Törene MIP Genel Müdürü Frans Jol, TİKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Burhanettin Kocamaz, Toroslar Kaymakamı Kaya Çıtak ve öğrenciler katıldı. Projeye katkı sunanlara plaket takdim edilirken, öğrencilerin sahnelediği dans gösterisi büyük beğeni topladı.
İyi işlere imza attıklarını ifade eden TİKAV Başkanı Sultan Yılmaz, "Devlet, sivil toplum örgütü özel sektör iş birliğinin en güzel örneklerinden birini yaşıyoruz. TİKAV olarak eğitime, gençlerin gelişimine adanmış bir sivil toplum kuruluşuyuz. MIP ise bulunduğu kente katkı veren ve pek çok değer katan bir şirkettir. Güçlerimizi birleştirerek devletimize destek, milletimize hizmet için çaba harcıyoruz. Proje kapsamında 2 okulumuzu tamamladık" dedi.
Konuşmaların ardından, TİKAV burslu öğrencileri tarafından yapılan boya badana, zemin seramik kaplama ve genel tadilatı tamamlanan okulun temsili anahtarı öğrencilere takdim edildi. Proje sayesinde, iki okulun da elektrik tesisatı, sınıf ve oda kapıları, duvar boya ve badanaları, çeşmeleri, Atatürk büstü, dolapları ve mutfak mobilyaları yenilenmiş oldu. Programın son kısmında protokol üyeleri, kurdeleyi keserek teslimat ve açılışı gerçekleştirdi.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more