Sözcü Plus Giriş

Makina Mühendisleri Odası(MMO) Başkanı Ali Ekber Çakar, İstanbul Atatürk Havalimanın da yaşanan terör eylemini lanetleyerek hayatını kaybedenlere baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diledi.

İstanbul Atatürk Havalimanın da terör örgütünün saldırısına değinen Çakar, “Şu an açıklanan resmi bilgilere göre 36 insanımız yaşamını kaybetti, 147 insanımız yaralanmıştır. Yaşamlarını kaybedenlerin aileleri ve yakınlarına baş sağlığı, bütün yaralılara acil şifalar diliyorum. MMO olarak, insanımızı ve ülkemizi hedef alan bu terör eylemini nefretle kınıyor ve lanetliyoruz” dedi.

"BİR YIL İÇERİSİNDE ONUNCU TOPLU KATLİAM YAŞANDI"

Halkın can güvenliğinin sağlanamadığını dile getiren Çakar, “Türkiye’de son bir yıldan bu yana katliamlar ülkesi haline getirilmiştir. Bir yıl içerisinde onuncu toplu katliam yaşanmıştır. Halkın can güvenliğini sağlamanın yolu, yaşamlarını kaybeden insanlar için taziye mesajları yayınlamak, yaralılara şifa dilemek, basmakalıp demeçler vermek veya cenazelerde boy göstermek değildir. Ölümlerin olmadığı, hiç kimsenin burnunun kanamadığı bir ülkede yaşamak hepimizin hakkıdır” dedi.DHA