Sözcü Plus Giriş

İstanbul Haberi: Müezzinoğlu: Bunları maşa olarak kullanan iradeyle mücadelemizi sürdüreceğiz

Müezzinoğlu: Bunları maşa olarak kullanan iradeyle mücadelemizi sürdüreceğiz

Güncellenme: 23:50, 30/06/2016
Müezzinoğlu: Bunları maşa olarak kullanan iradeyle mücadelemizi sürdüreceğiz

BATI Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi'nin iftar programına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, "Milletimizin kaderiyle oynamak isteyen 3 canlı bomba terör eylemi gerçekleştiriyor, ama esasında bunları maşa olarak kullananlar var. Bunları maşa olarak kullanan iradeyle mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi'nin merkez Yıldırım ilçesi Yunus Emre Spor Kompleksi'nde verdiği iftara katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, Türk milletinin güçlü iradesi karşısında rahatsız olanların bulunduğunu söyledi. Müezzinoğlu, "O rahatsız olanlardır ki ülkenin huzurunu bozmaya çalışıyorlar. O rahatsız olanlardır ki milletimizin arasına fitne ve fesat sokmaya çalışıyorlar. O rahatsız olanlar bu büyük milletin o büyük hayallerinden rahatsız olanlar milletimizi çatıştırarak ayrıştırmaya çalışıyorlar. O nedenle farklı farklı maşalarla terör eylemleri gerçekleştiriyorlar" diye konuştu.

"3 TANE CANLI BOMBA"
İstanbul'da Atatürk Havalimanı'nda önceki akşam yaşanan canlı bomba saldırısına da değinen Müezzinoğlu, "Rabbim onlara gani gani rahmet eylesin. Yakınlarına sabırlar diliyoruz. Burada milletimizin kaderiyle oynamak isteyen 3 tane canlı bomba terör eylemi gerçekleştiriyor, ama esasında bunları maşa olarak kullananlar var. Bunları maşa olarak kullanan iradeyle mücadelemizi, muasır medeniyet seviyesine yükselme hedefine kilitlenerek başaracağız. Biz birlikte büyük bir milletiz" dedi.

"MİLLETİN KADERİNE ÇUKUR KAZANLAR O ÇUKURLARA GÖMÜLECEK"
Milletin ferasetinin teröre fırsat vermeyeceğini belirten Müezzinoğlu, şöyle devam etti:
"Milletin kaderine çukur kazanlar o çukurlara gömülecek. Milletçe o büyük hayallere hep birlikte yürüyeceğiz. İnanıyorum ki bu sofraların en büyük zenginliği birbirimizi daha çok sevmemize vesile olmasıdır. Bu sofraların en büyük zenginliği kardeşlik duygularımızı güçlendirmemize vesile olmasıdır. Şunu hiç unutmayın ki gerek mazlum ve mağdur milletler, gerekse İslam coğrafyasındaki bütün ümmet bu büyük millete bakıyor. Bu büyük millet güçlü olursa onlar daha huzurlu olacaktır. Bu büyük Türk milleti yarınlara, o büyük hedeflere güçlü bir şekilde yürürse, onların yarınları da bugünden daha huzurlu ve gelecekleri daha güçlü olacaktır. İşte bundan rahatsız olan belirli güç odakları ve dünyayı fitneyle fesatla ateşle silahla çatıştırarak ayrıştıranların oyunu ancak bu şekilde bozulacaktır."
"3 MİLYON SURİYELİ 5 YILDIR BİZİM MİSAFİRİMİZ"
"Türk milletinin anlayışında, insanı yaşat ki devlet yaşasın" felsefesinin hakim olduğunu belirten Müezzinoğlu, "Bizler hak ve adaleti merkeze alan, huzuru ve barışı merkeze alan, ilim ve irfanı merkeze alan ve insanları merkeze alan bir anlayışın mensuplarıyız. O nedenle yaklaşık 3 milyon Suriyeli 5 yıldır bizim misafirimiz. Ama onlar yüz binle ifade edilen göçmenden ödleri patlıyor ve dünyaları kararıyor. Ama biz paylaşarak çoğalttığımız bir sevgi medeniyetinin mensuplarıyız. Kim hangi tuzağı kurarsa kursun, hangi oyunu oynarsa oynasın, bu sofralardaki kardeşlik duygusu ve bu milletin birbirine olan sevgisi, birlikten güç doğar anlayışı, inanıyorum ki bizi huzurlu ve mutlu yarınlara götürecektir" diye konuştu.
 

DHA