Sözcü Plus Giriş

MUĞLA Büyükşehir Belediyesi, çevrenin korunması, hafriyatların değerlendirilmesi ve bertarafı ile ilgili çalışmalarını yenilikçi teknolojilerle sürdürüyor. Hafriyat taşıyan araçların GPS ile takip edildiği bildirildi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından kaçak hafriyat dökümünün önlenmesi amacıyla hayata geçirilen 'Hafriyat Yönetim ve Takip Sistemi' yazılım uygulaması kapsamında hafriyat dökümü yapan araçlar 7 gün 24 saat Muğla Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından takip ediliyor. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Aylin Giray, konu ile ilgili yaptığı açıklamadaşöyle dedi:
"Yetki ve sorumluluk alanlarımız dahilinde kaçak hafriyat dökümünü engellemek için çalışmalar yapıyoruz. 22 Mart 2016 tarih ve 2016/3-60 Sayılı UKOME Kararı ile Hafriyat Toprağı İnşaat ve Yıkıntı Atıkları taşıyan tüm araçların Uydu Takip Sistemi (GPS) montajı yaptırması zorunlu hale geldi. Hafriyat Yönetim ve Takip Sistemi yazılımı ile birlikte ilçe belediyelerimiz ile entegre bir şekilde çalışarak, il genelinde çevre için büyük sorun teşkil eden kaçak hafriyat dökümünün önüne geçiyoruz. Böylelikle Muğla ilimizde hafriyat atıklarından kaynaklı çevre kirliliğini önlüyor ve dere-akarsu yataklarının sürdürülebilir şekilde temiz kalmasını sağlıyoruz. 'Çevre Dostu Muğla' için özveriyle çalışmaya devam edeceğiz."

 

DHA