Son Dakika: Münih'teki terör saldırısında 8 kişi yaşamını yitirdi

Münih'teki terör saldırısında 8 kişi yaşamını yitirdi

Münih'teki terör saldırısında 8 kişi yaşamını yitirdi

– ALMANYA'nın Bavyera eyaletinin merkez kenti Münih'te, Olympia adlı alışveriş merkezi ve çevresinde meydana gelen silahlı saldırılarda 8 kişi öldü, çok sayıda kişi de yaralandı. Münih polisi, 3 kişi olduğu tahmin edilen saldırganların yakalanması geniş çaplı operasyon başlattı.
Münih polisi, halka, kamuya açık alanları terk etmeleri ve evlerinden çıkmamaları çağrısında bulundu. Polisin açıklamasında, faillerin nerede olduğunun bilinmediği ve bu yüzden durumun hala öngörülemez olduğu belirtildi. Münih polisi, ayrıca vatandaşlardan operasyonun sürdüğü bölgelerden çektikleri ve videoları sosyal medyada paylaşmamalarını da istedi. Söz konusu uyarılar Almanca, İngilizce, ve Fransızcanın yanı sıra Türkçe de yapıldı. Kentteki restoranlar terör korkusu yüzünden kapandı. Hastaneler ise alarm durumuna geçti. Tüm doktor ve hemşireler kliniklere çağırıldı. Münih tren garı boşatıldı ve toplu taşıma hizmetleri durduruldu. Almanya'nın en büyük eyaleti olan Kuzey Ren Vestfalya'da da polis alarma geçti.
Geçtiğimiz günlerde de Almanya'nın Würzburg kentinde ISİD üyesi 17 yaşında bir saldırgan trende 4 kişiyi baltayla ağır yaralamıştı. Saldırgan daha sonra polis tarafından vurulmuştu. 

DHA

Loading...