Sözcü Plus Giriş

BİR dalış tutkunu olduğu bilinen Koç Holding Yönetim Kurulu eski Başkanı merhum Mustafa Koç, Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'nde düzenlenen dalış etkinliğinde anıldı.
Ayvalık İlçesi'nde bir grup dalgıç tarafından, 21 Ocak 2016 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda eden Mustafa Koç için anma etkinliği düzenlendi. Koç Üniversitesi Su Altı Topluluğu Grubu öğrencilerinin yanı sıra Ayvalık Prodivers Profesyonel Balık Adam Dalış Merkezi, Türkiye Su Altı Teknolojisi Vakfı, Respec to Deepness Diving ve Su Altı Derneği (SAD) üyelerinin de aralarında yer aldığı grup Yelken Adası'nda denizin dibine dalarak su altında ‘Dalgıçlar ve Foklar Seni Unutmayacak' yazılı pankart açtı. Koç Üniversitesi tarafından hazırlanan, üzerinde bir dalış tutkunu olan merhum Mustafa Koç'un balık adam kıyafetleri ve fok balıklarıyla çekilmiş ının bulunduğu pankart, 15 metre derinlikte 8 profesyonel balık adam tarafından suyun altında açıldı. Dalış sonrasında suyun üzerinde de pankart açan balık adamlar, hep bir ağızdan "Dalgıçlar ve foklar seni unutmayacak" diye bağırdı.
HEM DOĞA HEM DENİZ TUTKUNUYDU
Profesyonel Balık Adam Dalış Merkezi sahibi Kubilay Kılıç, Mustafa Koç'un ülke ekonomisine birçok katkıda bulunmasının yanı sıra doğasever kişiliğine dikkat çekerek su altı ve canlılarla yakından ilgilendiğini hatırlattı. Koç Üniversitesi ikinci sınıf öğrencisi İpek Eryiğit ise, Mustafa Koç'un eğitime önem verdiği için üniversitelerine önemli destekler verdiğini belirtti. Eryiğit, "Onun adına bir dalış grubu kurduk ve bugün bu anlamlı dalışı gerçekleştirdik. Kendisini şimdiden çok özledik" dedi.
Derinlere Saygı Grubu Koordinatörü Gökhan Karakaş da Mustafa Koç'u anmak için bir araya geldiklerini söyledi ve "Çoğumuz Mustafa Koç'u tanımıyoruz. Sohbetimiz yok. Ama onun doğaya, ekolojiye ne kadar büyük saygı duyduğunu ve bu konuda büyük harcamalar yaptığını biliyoruz. O'nu tanımamız önemli değil. O'nun bu topraklara ve denizlere gösterdiği saygıya karşılık biz de bugün görevimizi yapmaya geldik" diye konuştu.

DHA