Sözcü Plus Giriş

MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile OHAL kapsamında eğitimdeki mağduriyetleri görüştüklerini belirten CHP'li Namık Havutça "Sayın Bakan, 'Hata payı olabilir ama bunlar çok azdır. Müracaat edilirse gerekli inceleme yapılır. Hatalar düzeltilir' dedi" diye konuştu.

CHP Milli Eğitim Komisyonu üyeleri TBMM'de düzenledikleri basın toplantısında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile OHAL sürecinde milli eğitimde yaşanan mağduriyetlere ilişkin yaptıkları görüşmeyi değerlendirdi. CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluler, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kamudan 28 bin öğretmenin ihraç edildiğini belirterek şunları söyledi: "Ey seçilmiş sorumlular bu hukuksuzluğa biran önce son verin. Siz aldandınız, af dileyerek sıyrılmaya çalışıyorsunuz. Devleti yönetenler siz aldanabilirken bu ülkenin öğretmenin, hekiminin, yargıcının, askerinin aldanma hakkı yok mudur Hak size ait midir Hukukun üstünlüğü bu ülkenin tamamı için geçerlidir. Açığa alınan kamu çalışanlarının, mağdur öğrencilerin, sendikal hakları kısıtlanan öğretmenlerin vebali sizlerin üzerindedir."

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça ise Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile eğitimdeki mağduriyetlere ilişkin yaptıkları görüşmede bakanın tavrının ne olduğuna ilişkin bir soruyu şöyle yanıtladı: "Ben Sayın Bakanı'nın da kafasının biraz karışık olduğunu görüyorum. "Sayın Bakan, 'Hata payı olabilir ama bunlar çok azdır. Müracaat edilirse gerekli inceleme yapılır. Hatalar düzeltilir' dedi."

 

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more