Sözcü Plus Giriş

MADDE kullanımı ve bağımlılığı konusunda doğru zannedilen yanlışlara dikkat çekecek, ebeveynleri ve öğrencileri bilgilendirilecek olan Narkotim Eğitim TIR’ı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün 'Hedef Olma, Hedefsiz Kalma' projesi kapsamında Yalova’ya getirildi.
Yalova Uyuşturucu ile Mücadele Kurulu’nca onaylanan Yalova Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Yalova Halk Sağlığı Müdürlüğü, Yalova Belediyesi ve Yalova İl Emniyet Müdürlüğü öncülüğünde yürütülen çalışma kapsamında Narkotim Eğitim TIR’ı, Yalova Kent Meydanı’nda hizmet vermeye başladı.
Eğitim TIR’ının açılışına Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, Yalova'nın CHP'li Belediye Başkanı Vefa Salman, AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Süvari ile protokol mensupları ve vatandaşlar katıldı.
İstanbul Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü Komiser Yardımcısı Tuğba Özer açılış konuşması yaptı. Geçtiğimiz yıl TIR’ın 150 bin kişiye ulaştığını söyleyen Özer, şöyle konuştu:
"Uyuşturucu madde kullanımı günümüzün en büyük sorunlarının başında gelmektedir. Gerek kullanımı gerek de satımıyla başlı başına bir sorun haline gelen madde bağımlılığının biyolojik, psikolojik, çevresel etkenler olmak üzere birçok farklı nedeni vardır. Uyuşturucu kullanımıyla mücadelede arz-talep azatlım çalışmalarının önemi çok büyüktür. Emniyet Teşkilatımız bu talep azaltım çalışmalarında, uyuşturucu ile mücadelede başarılı çalışmalar gerçekleştirmektedir. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü olarak uyuşturucu ile mücadelemiz etkin bir şekilde devam etmektedir. 'Hedef Olma, Hedefsiz Kalma' isimli projemiz ile yanlış bilgileri doğrulamak, aileleri ve gençleri madde bağımlılığıyla ilgili düzgün bir şekilde bilgilendirmek, madde kullanımının fiziksel, psikolojik ve sosyal etkileri konusunda halkımızı bilgilendirmek amaçlanmıştır. Proje kapsamında geliştirdiğimiz Narkotim Eğitim TIR’ımız Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşımaktadır. TIR’ımızda gerçekler baz alınarak bir konsept hazırlanmıştır. Bu konsept çerçevesinde çeşitli eğitim filmleri ve programlar ile madde bağımlılığı görsel ve işitsel olarak halka daha iyi bir şekilde sunulmaya çalışılmıştır. TIR’ımız, geçtiğimiz yıl yaklaşık 150 bin kişiye ulaşmıştır. Talepler doğrultusunda çeşitli illerimizde TIR’ımız yer alacaktır."
Yapılan açılışın ardından protokol heyeti hep birlikte eğitim TIR’ını gezerek burada yetkililerden bilgiler aldı.
Öte yandan açılışta yer alan ve Yalova’da görev yapacak olan 'Fosfor' isimli narkotik dedektör köpeği ise katılımcılardan büyük ilgi gördü. Narkotim Eğitim TIR’ı 26- 30 Eylül tarihleri arasında Yalova’da bulunacak.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more