Sözcü Plus Giriş

RUSYA'nın en büyük tur operatörlerinden Pegas Touristik'in Genel Müdürü İmran Nazarov, Ruslar arasında Türkiye'yi özleyenler olduğunu belirterek, "Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir ülkesinde aynı sıcaklığı bulamıyorlar. Türkiye ucuz olduğundan değil" dedi.
Pegas Touristik'in Rusya, Ukrayna ve Gürcistan'daki 550 tur satış acentesini 2017 planlarını değerlendirmek amacıyla bir araya getirdiği, Manavgat'ta düzenlenen 'Pegas Touristik Business Forum'un son gününde gala yemeği yapıldı. Kızılağaç Turizm Merkezi'ndeki Starlight Hotel'deki etkinliğe, Pegas Touristik Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Akpınar, Genel Müdür İmran Nazarov ve Starlight Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Akpınar ile birlikte firmanın üst yöneticileri katıldı. Yemekte konuşan Pegas Touristik Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Akpınar, 2016 sezonunun bitmek üzere olduğunu ve 2017 yılında hedeflere ulaşmak için çok çalışmaları gerektiğini belirterek, acente yetkililerine teşekkür etti. Gala yemeğinde Rusya'nın sevilen sanatçılarından Pavel Sokolov sahneye çıkarak söylediği şarkılarla dinleyenleri coşturdu.
'RUSLARIN BELLİ BİR YÜZDESİ TÜRKİYE'YE DÖNECEKTİR'
Yemekte gazetecilere açıklama yapan Pegas Touristik Genel Müdürü İmran Nazarov, Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin düzelmesinden memnun olduklarını söyledi. İki ülke arasında yaşanan kötü olaylar nedeniyle Avrupa'ya gitmek zorunda kalan Rus turistlerin özellikle biyometrik pasaportlarda parmak izi zorunluluğundan dolayı sıkıntı yaşadığını ve bu durumun onların masraflarını arttırdığını kaydeden Nazarov, "Avrupa ülkelerine giden Rusların belli bir yüzdesi kesin ve kesin Türkiye'ye dönecektir" dedi.
'TÜRKİYE UCUZ OLDUĞUNDAN DEĞİL'
Rus turistlerin dünyanın hiçbir ülkesinde Türkiye'deki sıcaklığı bulamadıklarını söylediğini ifade eden Nazarov, "Rus tatilciler kesinlikle Türkiye'yi özlüyor. Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir ülkesinde aynı sıcaklığı bulamıyorlar. Türkiye ucuz olduğundan değil. Türkiye'deki insanlar işlerini seviyor. Özellikle turizm sektöründe kaliteli hizmet verme başarısı Türkiye'ye ait, bunu kabul etmek lazım. Bunu ben Türkiye'de olduğum için söylemiyorum. Bunu Türkiye'ye gelen müşteriler söylüyor, turistler söylüyor. Rusya'nın kendi içinde ve diğer ülkelerde o hizmet o kadar değil" diye konuştu.
RUS TÜKETİCİLERE ZAMAN TANIMAK LAZIM
Türkiye ile Rusya arasında ilişkilerin düzelmesinin hemen ardından Türkiye'ye yönelik bir akın beklenmemesi gerektiğini de kaydeden İmran Nazarov, "Son tüketici evinde valizle oturup 'Bunlar ne zaman anlaşacaklar, ne zaman açılacak Biz hemen gidelim' gibi bir durum söz konusu değil. Son tüketiciye psikolojik olarak belli bir zaman gerekiyor" dedi.

DHA