İstanbul Haberi: Neşe Karaböcek, adını taşıyan çok amaçlı salon açılışında

Neşe Karaböcek, adını taşıyan çok amaçlı salon açılışında

Neşe Karaböcek, adını taşıyan çok amaçlı salon açılışında

BİR döneme damgasını vuran ses sanatçılarından Neşe Karaböcek'in adını taşıyan Beylikdüzü'ndeki Evliya Çelebi İlkokulu'ndaki çok amaçlı salon ve eşi gazeteci yazar Tevfik Yener'in ismi verilen kütüphanenin açılışı yapıldı.
Beylikdüzü Belediyesi, Yakuplu'daki Evliya Çelebi İlkokulu'nda yaptırdığı 130 metre karelik alana sahip sahne, projeksiyon sistemi, motorlu perde, led ışıklı hareketli tavan, ses yalıtımlı duvarlar ve 138 koltuklu salona 'Neşe Karaböcek Çok Amaçlı Salonu' ve kütüphaneye de Tevfik Yener ismini verdi. Salon ve kütüphane açılışına Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Neşe Karaböcek, Tevfik Yener, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yafes Bakırcı, belediye meclis üyeleri ve okul aile birliği üyeleri katıldı.
Okul Müdürü Süleyman Topsakal yapılan hizmete teşekkür etti. Neşe Karaböcek, eşi gazeteci yazar Tevfik Yener ile isimlerinin okuldaki salonlara verilmesinden duygulandıklarını belirterek, "Bizim için çok hoş bir anı. Beklenmeyen, alışılmadık güzellikte bir hizmet bu. Bir vatandaş olarak teşekkür ederiz" dedi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Neşe Karaböcek Çok Amaçlı Salonu’nda performans gösteren çocukların özgüven ve özgürlüğünün artacağını anlatırken "Bu sahneden salona hitap edebilmenin onlara vereceği katkıyı hissedebiliyorum. İçlerinden acaba ben de bir Neşe Karaböcek olabilir miyim, diyenler çıkacak. Sanat alanlarını hedefleyenler olacak” dedi. Her okulun aynı kalitede olması ve eğitim ortamında adaletsizliğin olmaması için ciddi adımlar atıldığını ifade eden İmamoğlu, 3 yıl içerisinde okullara 27 milyon TL'ye yakın kaynak aktardıklarını söyledi.

 

DHA

Loading...