Nevşehir Haberi: Nevşehir'de demokrasi nöbeti sürüyor

Nevşehir'de demokrasi nöbeti sürüyor

Nevşehir'de demokrasi nöbeti sürüyor

TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin içindeki bir grubun 15 Temmuz günü gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından  Nevşehirliler meydanlardaki demokrasi nöbetine devam ediyor.
Türk Telekom Meydanını ellerindeki Türk bayraklarıyla dolduran binlerce kişi darbecilere lanet yağdırdı. Bugünkü demokrasi nöbeti için düzenlenen etkinlikte Nevşehir Belediyesi Mehteran Takımı, çeşitli kahramanlık marşları seslendirdi. AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver’in demokrasi nöbetine katılanları selamlamasının ardından söz alan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, darbe kalkışmasında şehit olanların toprağa verilmeye başlandığını belirterek, "Bugün şehitlerimizi toprağa verdik. Sayın Cumhurbaşkanının gözyaşlarına şahit olduk, bu insanlar bu topraklarda binlerce yıldan beri devam eden medeniyetin, kahpe soyluların eline geçmemesi için tankların önüne, topların önüne kendilerini siper ederek şehit oldular. Allah şehadetlerini mübarek eylesin. Toprağa düşen kardeşlerimiz, bu ülke için, bu ülkenin bayrağı için, ezanı için, bu ülkenin selameti için, çocuklarımız için şehit olan insanlardı" dedi.
MÜCADELEMİZ KIYAMETE KADAR DEVAM EDECEK
Başkan Ünver, darbe kalkışmasını yapanların bu milleti yok sayarak hareket ettiklerini belirterek, şöyle devam etti:
"Bu kahpeler bu medeniyeti, bu aziz milleti yok saydılar, inanamadılar böyle bir şey yaşayacaklarına. Göğüslerinizdeki imanı çözemediler, kendi sahte imanları gibi zannettiler. Bizler ve sizler, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan meydanlara çıkın dediği için, sayın Erdoğan’ın arkasında dimdik durmak için buradasınız. Bu öyle bir iman, bu öyle bir inanç ki, değil üst üste 3 gün, meydanlardan 1 yıl çekilmeyin desin, çekilmeyeceğiz Allah’ın izniyle. Çocuklarımıza demokrat, müreffeh, hür, imanı ile yaşayan bir ülkeyi kıyamete kadar baki olacak bir ülkeyi miras bırakma mücadelesi veriyoruz Allah’ın izniyle."
Bu arada Başkan Hasan Ünver'in Telekom Meydanı‘nın isminin 'Diriliş Meydanı' olması yönündeki önerisine vatandaşlar alkışlarıyla onayladı.

TÜM DÜNYA HESAPLARINI 15 TEMMUZ’DAN SONRAKİ YENİ TÜRKİYE’YE GÖRE YAPACAK
Daha sonra konuşan AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, tüm dünyanın artık hesaplarını 15 Temmuz’dan sonra şekillenen yeni Türkiye’ye göre yapacağını belirterek, "15 Temmuz’daki darbe kalkışmasının ardından vatanımızı milletimizi ve geleceğimizi koruma nöbetini tutmaya devam ediyoruz. İki gün önce eğer siz olmasa idiniz, onlar her türlü planlarını devreye sokup gerekeni yapacaklardı, ama Türkiye eski Türkiye değil. Türkiye artık dünyada liderlik yapar hale geliyor. Bundan sonra herkes hesabını 15 Temmuz ‘dan sonra oluşan yeni Türkiye’ye göre yapacak. Bu hususta sizin kararlılığınızı ve iradenizi görüyoruz" dedi.

SİZLER ARKAMIZDA DURDUKÇA ŞER ODAKLARINA KENDİMİZİ SİPER ETMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider de, "Sevgili Nevşehirliler, siz burada durdukça , bizler şer odaklarına karşı kendimizi siper edeceğiz kendimizi" dedi.

DİK DURUŞUNUZ,TARİHE ALTIN HARFLERLE YAZILACAK

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ise darbe kalkışmasıyla birlikte yaşanan olayların vahametinin yeni yeni anlaşılmaya başlandığını belirterek, "Aziz kardeşlerimiz sizler arkamızda durmasanız çok zor günler bizleri bekliyordu. Gençlerimize çocuklarımıza geleceğimize sahip çıktınız. Vatanına sahip çıkan başka bir ülke yok. Tankları durdurmak için o demir parçasını yumruğu ile durdurmaya çalışıyor, tankı durdurmak için kendini feda ediyor" diye konuştu.
Demokrasi nöbeti, Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk’ün okuduğu dua ile devam etti.

DHA