Sözcü Plus Giriş

MARDİN'in Nusaybin İlçesi'nde sokağa çıkma yasağının başladığı günden bu yana çadırlarda yaşayan 13 ailenin kaldığı çadırlardan 2'sinde yangın çıktı. Yaralanan olmayan yangında çadır ve içerisindeki eşyanın tamamı kül oldu.
Nusaybin'de PKK'lı teröristlerin el yapımı patlayıcı tuzakladığı barikat ile hendeklerin temizlenmesi amacıyla 14 Mart'ta başlayan ve 26 Temmuz tarihinde kısmen kaldırılan sokağa çıkma yasağı sırasında, evlerinden çıkmak zorunda kalan ve ekonomik durumu iyi olmayan 13 ailenin yerleştiği çadırlardan 2'sinde bugün sabah saatlerinde yangın çıktı. Henüz belirlenemeyen nedenle Hizni Savur ve Selim Yakut'un aileleriyle birlikte kaldığı çadırlarda çıkan yangında, çadır ve çadır içerisindeki eşyanın tamamı yanarak kül oldu.
Can kaybının yaşanmadığı yangın nedeniyle, bu çadırda yaşayan kadınlar gözyaşlarına boğuldu. Çadırda kalanlardan Mehmet Beşir Sevim, yangını söndürmeye çalıştıklarını ancak yetersiz kaldıklarını belirterek, "Ben kendi çadırımda oturuyordum, kadınlar diğer çadırlarda yangın çıktığını söyledi. Ben de çadıra doğru koştum. Yalnız çadırlar kamıştan olduğu için müdahalesi çok zordu. Su hortumu çektik söndürmek için ateşe fazla yaklaşamıyorduk. Az kalsın kendimizi yakacaktık. Uzaktan hortumla söndürmeye çalıştık. 2 çadırımız yandı. Biri 10 çocuğu olan Hizni Savur’a aitti. Diğer çadır da, 8 çocuğu olan Hacı Selim Yakut’a aitti" dedi.
Can kaybının yaşanmadığı yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more