Sözcü Plus Giriş

İZMİR ve ilçesi Ödemiş ile 3 ilde Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, haklarında yakalama kararı bulunan 37 şüpheliden 25'i gözaltına alındı.
Ödemiş Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İzmir ve ilçesi Ödemiş başta olmak üzere Manisa, Antalya ve Nevşehir'de, haklarında yakalama kararı bulunan 37 şüpheliye yönelik, bu sabah saat 05.30 sıralarında 'Gölbaşı-5' adı altında operasyon düzenledi.
51 ayrı adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonda, aralarında işadamları ile örgüt imamı oldukları ileri sürülen kişilerin de buluduğu 25 şüpheli gözaltına alındı.
Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, FETÖ/PDY'nin elebaşı Fethullah Gülen'in kitapları, örgütsel dokümanlar, kapatılan Bank Asya'ya ait kartlar ve çek koçanları, 6 mermi, bir şarjör, bir tabanca, av tüfeği ile bu silaha ait fişekler, Kürtçe İncil bulundu, dijital verilere de el konuldu. Diğer 12 şüphelinin yakalaması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more