Yozgat Haberi: Öğrenci Konseyi seçiminin iptal edilmesine protesto

Öğrenci Konseyi seçiminin iptal edilmesine protesto

Öğrenci Konseyi seçiminin iptal edilmesine protesto

BOZOK Üniversitesinde bugün sonuçlanması beklenen Öğrenci Konseyi seçimi, çoğunluk sağlanamadığı gerekçesiyle iptal edildi. Kampus alanında toplanan ülkücü öğrenciler, kararı protesto etti.
Yozgat Ülkü Ocakları İl Başkanı Duran Küçükduman, ülkücü adayların dolaylı yollarla tehdit edilerek adaylıktan çekilmelerinin istendiğini ve üniversite yönetimin taraf tuttuğunu söyledi. Küçükduman, "Seçimlerden önce siyasi grupların üniversite içerisinde propaganda yapmamaları konusunda görüşmelerimiz oldu ve bu konuda söz verdik. Ama seçim başladıktan sonra öğrenci olmayan siyasi gruplar adaylarla gezmeye başladı. Kazandığımız seçimler iptal edilmeye başlandı. Adaylarımız dolaylı olarak üniversiteden atılma ve aile bireylerine iş konusunda zorluk çıkarma gibi tehditler dile getirildiğini tespit ettik. Bugün de öğretim üyesi tarafından öğrencilere 'Sen sınıftan çıkıp oy kullanmaya gidersen öğrenim hayatın biter' şeklinde tehdit edildiklerini belirledik. Bundaki amaç ise yüzde 60 çoğunluğun sağlanmaması ve seçimin iptal edilmesiydi. Bunu da yaptılar" dedi.
Bozok Üniversitesi Kampus alanı girişinde toplanan ülkücü öğrenciler kararı protesto edip, Yozgat Ülkü Ocakları İl Başkanı Duran Küçükduman’ın açıklamalarının ardından topluca ülkücü yemini yaparak olaysız dağıldı.

DHA

Loading...